Çemberlitaş İnşaat Gıda ve Turizm San. Tic. Ltd. Şti.

Yaşam Çemberi

Çemberlitaş İnşaat, sektöründe daha kaliteli ve prestijli projeler üretmek amacı ile kurulmuştur. Sektördeki eksikleri gözlemleyerek, müşterileri ile kurduğu dürüstlük ilişkisi ile büyüyen, gücüne güç katan bir kurumdur. Firmamız kurumsallığını tamamlamış, parmakla gösterilen projeler üreten, eğitimli yönetici ve çalışanları ile özsermayesi güçlü bir yapıya sahiptir.

Hedef, dürüstlükten ve kaliteden ödün vermeden dünya standartlarında, gelişen inşaat teknolojilerini kullanarak sağlam yapılar ve yaşam alanları kurmaktır. Çemberlitaş İnşaat olarak insanların hem barınma, hem de sosyal, sportif ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sağlam yapılar kurmayı amaçlamaktayız. Firmamız, tecrübeli ve eğitimli personeli ile kalite ve iş güvenliği konularında öncü, yarattığı müşteri memnuniyeti ile de sektörün önde gelen firmalarından olma hedefinde ilerlemektedi

 

Vizyonumuz

Verimlilik, Kalite, İş ve Çalışan Güvenliği Sektöründe örnek projeler üreterek toplumsal yaşama katkıda bulunmak. Kaliteli ve güvenli eserler oluşturarak, müşterileri tarafından tercih edilen, önder bir yapı firması olmaktır.

Misyonumuz

Hedef, dürüstlükten ve kaliteden ödün vermeden dünya standartlarında, gelişen inşaat teknolojilerini kullanarak sağlam yapılar ve yaşam alanları kurmaktır. Çemberlitaş İnşaat olarak insanların hem barınma, hem de sosyal, sportif ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri sağlam yapılar kurmayı amaçlamaktayız. Firmamız, tecrübeli ve eğitimli personeli ile kalite ve iş güvenliği konularında öncü, yarattığı müşteri memnuniyeti ile de sektörün önde gelen firmalarından olma hedefinde ilerlemektir.

Akoba Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

AKOBA Enerji, ülkemizin yüksek güneş enerjisi potansiyeline olan inancıyla, edinilen kurumsal deneyimlerin aktarılması ve bu potansiyelin en doğru yöntemlerle değerlendirilerek gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakılması adına 2015 yılından beri Afyon ili, Dinar ilçesin de faaliyet göstermektedir.

Türkiye, fotovoltaik güneş enerjisi üretimi için verimli ve çok umut verici bir konumdadır. Enerji Üretim Araştırmaları Ulusal Enstitüsüne göre Türkiye, günde 7,4 saat ortalama güneş alma süresi ve yılda 2.737 saat kusursuz ışıma değerleri sunan bir iklime sahip. Avrupa'nın bir çok bölgesinden daha fazla ışıma değerlerine sahip ülkemiz yılda yaklaşık 380 milyon kW/saat güneş enerjisi üretme imkanına sahiptir.
Yenilenebilir enerji kaynaklarının önem ve payının dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hak ettiği yeri alacağına olan inancımızdan dolayı; her ne kadar da inşaat temelli bir kurum olmamıza rağmen enerji alanındaki çalışmalar ve özellikle GES ler topluluğumuz için ayrı bir önem taşımaktadır.

Bu amacımıza uygun olarak AKOBA Enerji, Afyon İli Dinar İlçesi Gençali mevkiinde her biri 1 MW kapasiteli üç adet Güneş Enerjisi Santrali kurulumunu gerçekleştirmiştir. Toplam 64 dönüm arazi üzerinde, her bir MW için 1,3 milyon dolar yatırım yapılarak faaliyete geçirilen tesis, yıllık 5,4 milyon kW/saat elektrik üretimi gerçekleştirmektedir.

Vizyonumuz

Enerji sektöründeki birikimi ve düşünceleriyle sosyal değerlere ve çevreye saygılı, dünya ölçeğinde üst standartlara sahip teknolojilerle enerji üretimi, dağıtımı (iletimi), pazarlaması alanlarında ülkenin çıkarlarıyla küresel gerçekleri kaynaştıran, yerli ve yabancı ortaklıklara açık yapısıyla sürekli ve güvenilir bir şekilde büyüyen ve öngörülen karlılığı sağlayan bir yatırım ve işletmecilik anlayışıyla yeni teknolojileri ve ar-ge çalışmalarını da desteklemektedir.

Misyonumuz

AKOBA Enerji olarak, günümüzün en önemli sorunu olan enerji ihtiyacı her geçen gün artarken, enerji sektörünün bu ihtiyacı karşılamada daha aktif bir rol üstlenmesi gerektiğini düşünmekte, bu nedenle herkes için ulaşılabilir, hesaplı, temiz bir enerji kaynağı sağlayarak enerji ihtiyacını karşılamak ve gelecek kuşaklara temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakmak amacındayız.

İlkelerimiz

  • Kaliteli Ürün ve Hizmet
  • Sonuç Odaklı ve Etkin Çalışma
  • Yenilikçi ve Yaratıcı Düşünme
  • Mutlu ve Adil Çalışma Ortamı
  • Şeffaflık ve Sorumluluk

CARMER Dış Ticaret A.Ş.

CARMER Dış Ticaret A.Ş. Çemberlitaş gurubun önceki yıllardan gelen ihracat ayağını tamamlamak ve tamamen dış ticaret odaklı faaliyet yürütmek amacı ile 2017 yılında 1.000.000 TL ödenmiş sermayeye sahip kurulmuştur.

Kurulduğu günden itibaren başta ve yoğunluklu olarak Malezya, Rusya ve Ukrayna olmak üzere birçok ülkeye mevsimine göre her türlü taze meyve ve sebze ihracatı yapmaktadır. Şuanda yoğunluklu olarak Ukrayna olmak üzere yukarıda belirtilen ülkelere aylık ortalama 200 - 250 ton arası ihracat yapılmaktadır. Bunun dışında çok çeşitli sektörlerde pazar araştırması sürdürülmekte olup üretimden ihracata dönük bir sistem kurmak temel hedefimizdir.

Amacımız dünyanın dört bir yanına kaliteli ürünleri dürüstlük ve güvenilirlik ilkesiyle ihraç etmektir. Bu amaç doğrultusunda dünyanın dört bir yanından paydaşlar ile gerekli kontaklar kurularak dürüstlük ve güvenilirlik esasıyla ticari hacmimizi genişletmek ve ülkemize ihracat katkısı sunmaktır.

TOP